یکشنبه 30/اردیبهشت/1397
سیاسی,اجتماعی
رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس:

مشارکت شوراها گامی بسوی پیشرفت روستاهاست/لزوم تسریع تکمیل پروژه های آبرسانی روستایی

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس، مشارکت شوراها در امور جاری روستاها را گامی بسوی پیشرفت خواند و بر لزوم تسریع پروژه‌های آبرسانی روستایی تاکید کرد.

به گزارش گمبرون نیوز، احمد مرادی صبح امروز در دیدار با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان ضمن تشریح بازدید از روستای درگز و قدردانی از عملکرد شورا و دهیار درگز تاکید نمود: اقدامات لازم در جهت برطرف نمودن مشکلات آب شرب روستای درگز با  مشارکت‌ شورا و دهیاری درگز و با توجه رشد و افزایش جمعیت در سنوات گذشته نیازمند توجه و اهتمام ویژه از سوی شرکت آب و فاضلاب روستایی است.

وی مشارکت شوراها و دهیاری‌ها در امور جاری روستاها را مثبت خواند و آن را الگویی برای پیشرفت آبادانی روستاها دانست.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس تاکید کرد: در راستای تکمیل پروژه آبرسانی باید اصلاح شبکه در فاز دوم به متراژ ۱۰ کیلومتر تا پایان سال برنامه‌ریزی شده و با احتساب اولویت چاه حفر شده تا دو هفته آینده در مدار قرار گیرد.

مرادی گفت: توجه به امور و خواسته‌های روستاییان یکی از وظایف مهم مدیران است که در راستای تامین امکانات اولیه و رفاه نسبی برای روستاییان بکوشند تا شاهد مهاجرت به شهرها نباشیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اگر جلوی مهاجرت از روستا به شهرها گرفته نشود قطعا مشکلات بیشتری در شهرها و به تبع آن حاشیه‌نشینی، مشاغل کاذب و بزهکاری‌ها افزایش یافته و جامعه دچار چالش‌های زیادی خواهد شد.

 همچنین عبدالمجید حمزه‌پور در این دیدار از احداث یک مخزن جدید با مشارکت بسیج سازندگی با توجه به رایزنی‌های به عمل آمده از سوی شورا و دهیاری درگز خبرداد.

وی افزود: اصلاح شبکه آبرسانی به مقدار ۸۰۰ متر توسط پیمانکار مستقر در روستا در انتهای شبکه اصلاحی روستای تلسور  در دستور کار قرار گرفته و بنا داریم هر چه زودتر این عملیات به پایان برسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان گفت: امیدواریم تا دو سال آینده تمام شبکه آبرسانی روستاهای درگز و تلسورو اصلاح گردد.

منبع: فارس

دیدگاه ها