سونامی قیمت ها از اسفند 96 تا اسفند 97

در این گزارش سعی کرده ایم تا تصویری جامع از روند انفجاری قیمت‌ها را در سال 1397 به شما ارائه کنیم. اعداد همیشه خیلی خشک و رسمی و در عین حال صادق و رک هستند. برای این‌که سنجشی دقیق از حال و روز معیشتی مردم در پایان سال داشته باشیم، نیاز به اطلاعات خیلی خاص و مصاحبه با افراد متخصص نیست. قیمت‌ها بهترین دماسنج برای تعیین حرارت دل مردم در این روزهاست. ا

نماینده غرب هرمزگان نائب رئیس فراکسیون مناطق آزاد و تجاری در مجلس شد

فراکسیون مناطق آزاد، تجاری، صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی در مجلس تشکیل و اعضای هیئت‌رئیسه آن نیز مشخص شدند که ناصر شریفی نماینده مردم غرب هرمزگان نائب رئیس این فراکسیون شد.

انتقال دفتر مرکزی شرکت نفت ستاره خلیج فارس به هرمزگان

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس برخی از اقدامات این شرکت در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی را تشریح کرد.

صادرات ۵۰ هزار تن کلینکر از قشم به دبی

مدیر کل گمرک و ترانزیت سازمان منطقه آزاد قشم از صادرات ۵۰ هزار تُن کلینکر شرکت سیمان قشم به دُبی خبر داد.

تعاونی مرز نشینان قشم به عنوان تعاونی برتر ملی شناخته شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان گفت: از استان هرمزگان پنج تعاونی برای انتخاب تعاونی نمونه ملی به وزارتخانه معرفی شد که در نهایت 2 تعاونی «مرز نشینان قشم» و «گَچ پَری سر» جزء تعاونی های برتر کشور شناخته شدند و از آنان تقدیر به عمل آمد.

بخشنامه ای که صادرات میوه و تره بار در بندر شهید باهنر را متوقف کرد

ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی در خصوص تعهد برگشت ارز صادرات غیرنفتی، صادرات میوه و تره بار از بندر شهید باهنر را متوقف کرده است هم اکنون چهار فروند لنج باری و بیش از 80 کانتینر یخچالی حاوی میوه و تره بار در گمرک بندر شهید باهنر معطل این بخشنامه است.

امکان ارتباط سیستمی درخواست سرمایه‌گذاران با دستگاه‌های مختلف فراهم‌شده است

پنجره واحد سرمایه‌گذاری در استان هرمزگان هم‌زمان با برخی استان‌های منتخب دیگر از حدود شش ماه پیش شروع بکار کرد و از ابتدای سال جاری به‌صورت جدی‌تری به کار خود ادامه داد.

شکوفایی اقتصاد کشور در گرو تغییر وزیران تنبل است

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان با تاکید بر این که شکوفایی اقتصاد کشور در گرو تغییر وزیران تنبل است گفت: دولت با تغییر در کابینه، جلو سوءاستفاده کنندگان اقتصادی کشور را بگیرد.

سامانه نیما عملاً صادرکنندگان واقعی را محو می‌کند

رئیس کمسیون صادرات و واردات اتاق بازرگانی بندرعباس گفت: بعد از تعیین نرخ ۴۲۰۰ تومانی برای دلار برخی فعالان اقتصادی برای ثبت سفارش و انجام فرایند واردات و صادرات با مشکلاتی مواجه شدند و در این بین بانک مرکزی برای انجام عملیات نقل‌وانتقال بانکی از سامانه "نیما" رونمایی کرد و همین باعث شد که فرآیند صادرات برای صادرکنندگان با مشکلاتی روبرو شود.

به دنبال همکاری‌ در زمینه انرژی سبز با ایران هستیم

سفیر اتریش در ایران از همکاری‌های کشورش و ایران در زمینه انرژی سبز مانند انرژی‌های بادی خورشیدی و مشابه آن خبرداد.

پرداخت ۵۰ درصد هزینه گندم خریداری‌شده از کشاورزان هرمزگانی

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۶ کشور هرمزگان گفت: امسال ۵۲ هزار و ۲۰۰ تن گندم از کشاورزان هرمزگان خرید تضمینی شده است.

پایان تعمیرات اساسی آب‌شیرین‌کن شرکت پالایش نفت بندرعباس

رئیس نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: تعمیرات اساسی آب‌شیرین‌کن شرکت پالایش نفت بندرعباس به پایان رسید.

تمدید مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل در هرمزگان

مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل در هرمزگان تمدید شد.

بايد سايه دستگاه هاي دولتي از بخش كشاورزی كوتاه شود

معاون هماهنگي اموراقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان گفت: استانداري آماده هر گونه همكاري براي تقويت بخش كشاورزي استان است و در اين زمينه بايد صنف كشاورزي و منابع طبيعي استان حمايت شود.

گزارش تصویری